Polecane obiekty

ZACISZE

Sąsiednie miejscowości:
Pogorzelica (ok. 2km na wschód od Niechorza) - mała, "zadrzewiona" miejscowość  położona nad zachodnim brzegiem jeziora Liwia Łuża. Na uwagę zasługuje czyste, aromatyczne powietrze Pogorzelicy, przepojone aromatem sosen i morza.
Rewal
(ok. 5km na zachód od Niechorza) - jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Siedziba gminy Rewal.

Trzęsacz (ok 7km na zachód od Niechorza) - nadbałtyckie letnisko, gdzie - na klifie przy plaży - stoją ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Na chwilę obecną ostała się tylko jedna ściana kościoła - aby ją zachować, klif jest w tym miejscu wzmocniony i chroniony przed falami.
Pobierowo (ok 7km na zachód od Niechorza) - popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na wysokim brzegu morza wśród nadmorskiego lasu sosnowo-świerkowego. 

Niechorze Atrakcje Turystyczne

Plaża w Niechorzu »

Plaża w Niechorzu to największa atrakcja turystyczna w tej miejscowości. Czysta, szeroka, piaszczysta plaża na której spotkać można kolorowe kutry rybackie. Stromy brzeg klifowy o wysokości 22 m, pod którym znajduje się plaża, został zabezpieczony przed obsuwaniem ciężką opaską betonową. Na plaży wybudowano w celu ochronnym trzy betonowe mola, biegnące w głąb morza, które załamują fale morskie.

Latarnia morska w Niechorzu »

Latarnia morska w Niechorzu to najbardziej znana atrakcja tej miejscowości. Latarnia położona jest na klifowym brzegu, mierzy 45 m wysokości. Budynek wykonano z cegły. Wieża latarni ma charakterystyczny kształt. Początkowo przekrój jest czterokątny by przejść później w ośmiokąt. Jest udostępniona do zwiedzania, a z jej szczytu można podziwiać piękny widok na morze i okolicę, jednak aby móc podziwiać te widoki trzeba pokonać 210 schodów.

 • 72-350 Niechorze, ul. Polna 30
 • 91 386 35 43

Muzeum w Niechorzu »

Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajduje się w Niechorzu przy Al. Bursztynowej 28. W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe.

 • 72-350 Niechorze, Al. Bursztynowa 28
 • 91 38 63 250

Park Miniatur Latarni Morskich »

Park Miniatur Latarni Morskich. W parku dumnie prezentują się miniatury wszystkich latarni morskich polskiego wybrzeża w skali 1:10. Zwiedzający są oprowadzani przez obsługę parku, gdzie przy poszczególnych modelach są opowiadane ciekawostki związane z przeszłością i stanem aktualnym obiektów.

 • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
 • 691 977 977

Kolej wąskotorowa »

Stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Przez Niechorze przebiega linia zabytkowej kolejki wąskotorowej, liczącej sobie przeszło 100 lat. Przejeżdża od Pogorzelicy po Trzęsacz. W letnie weekendy, Wagony ciągnie parowóz PX48-3916 z 1950 roku, wyprodukowany w Chrzanowie, w Pierwszej Fabryce Lokomotyw w Polsce.

 • 72-350 Niechorze, ul. Kolejowa
 • 91 38 422 35

Motylarnia »

Motylarnia w Niechorzu. W Motylarni zobaczysz setki przepięknie ubarwionych motyli z najbardziej egzotycznych zakątków całego świata. Motylarnia to miejsce, gdzie motyle latają swobodnie są dostępne na wyciągnięcie ręki

 • 72-350 Niechorze, ul. Polna 30
 • 570 781 364

Dla Dzieci »

Jakie atrakcje czekają na dzieci w Niechorzu i najbliższej okolicy? Latarnia morska, Park Miniatur Latarni Morskich, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, Motylarnia, Jazda konna, Park Wieloryba w Rewalu.

Wypożyczalnia rowerów - Rewal Bike System »

Wypożyczalnia rowerów w Niechorzu. W Gminie Rewal funkcjonuje sieć wypożyczalni rowerów Rewal Bike System. Jedna ze stacji znajduje się w Niechorzu, przy ulicy Leśnej.

 • 72-350 Niechorze, ul. Leśna 3
 • 91 386 36 84

Szlaki rowerowe »

Przez Niechorze przebiegają szlaki rowerowe: Szlak Śladami Historii Niechorza, Szlak Jeziora Liwia Łuża, Śladami Rybołówstwa Morskiego. Warto skorzystać również z pozostałych szlaków rowerowych gminy Rewal.

Jezioro Liwia Łuża »

Jezioro Liwia Łuża (pow. około 220 ha) jest rezerwatem ornitologicznym (ptaków wędrownych - zwłaszcza dzikich łabędzi).

Kanał Liwka »

Kanał Liwka to niewielki kanał łączący jezioro Liwia-Łuża z morzem - to naturalna granica między miejscowościami Niechorze i Pogorzelica.

Zagroda chłopska w Niechorzu »

Zagroda chłopska w Niechorzu z przełomu wieków XVIII i XIX przy ulicy Ludnej. To typowy dla tego regionu, kompleks zabudowań gospodarskich.

 • 72-350 Niechorze, ul. Ludna

Baza rybacka »

Baza rybacka w Niechorzu to nie port na ujściu rzeki, jest to wydzielony fragment plaży, przy którym znajduje się baza rybacka.

Kompleks sportowy »

Kompleks Sportowy w Niechorzu to boiska do piłki nożnej, korty tenisowe, boiska wielofunkcyjne, boisko do siatkówki plażowej, skatepark i hala sportowa. Duża część tych obiektów jest oświetlona.

 • 72-350 Niechorze, ul. Leśna 3
 • 91 386 36 84
 • pmucha@rewal.pl

Plac foki Depki »

W centrum Niechorza znajduje się plac oraz pomnik foki Depki, która w latach 2004-2007 wybrała sobie wybrzeże Rewalskie jako swój dom. Urodziła się w w 2004 roku w helskim fokarium i w tym samym roku została razem z innymi wypuszczona na wolność do Bałtyku. Jako jedyna wróciła na polskie wybrzeże i przez trzy lata często była spotykana na plażach Niechorza, Rewala oraz okolic.

 • Plac Foki Depki, Niechorze

Park Linowy Gibon Rewal »

Park Linowy Gibon w Rewalu to 9 tras o zróżnicowanych poziomach trudności. Oprócz tego znajdziemy tu stanowisko do gry w bule oraz siłownię mieszącą się na świeżym powietrzu.

 • 72-344 Rewal, ul. Łokietka
 • 608 400 727

Kręgielnia Sandra Spa w Pogorzelicy »

Gdzie na kręgle w Niechorzu? Kręgielnia znajduje się w Hotelu Sandra Spa w Pogorzelicy - 3 km od Niechorza - zapewni rozrywkę całej rodzinie.

 • 72-351 Pogorzelica, ul. Wojska Polskiego 3
 • 913 878 662
 • sandra@home.pl

Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu »

Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu to ekspozycja mieszcząca się na pierwszym piętrze dworca kolejki wąskotorowej.

 • Rewal, ul. Dworcowa 21
 • 536 080 301

Wizyt: 671 991, Dziś: 3, Osób online: 3

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem