Polecane obiekty

KLIPER

 

Sąsiednie miejscowości:
Rewal - jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Siedziba gminy Rewal.

Pobierowo (ok 7km na zachód od Niechorza) - popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na klifowym brzegu morza wśród nadmorskiego lasu. 

Atrakcje Niechorze - Zabytki

Latarnia morska w Niechorzu »

Latarnia morska w Niechorzu to najbardziej znana atrakcja tej miejscowości. Latarnia położona jest na klifowym brzegu, mierzy 45 m wysokości. Budynek wykonano z cegły. Wieża latarni ma charakterystyczny kształt. Początkowo przekrój jest czterokątny by przejść później w ośmiokąt. Jest udostępniona do zwiedzania, a z jej szczytu można podziwiać piękny widok na morze i okolicę, jednak aby móc podziwiać te widoki trzeba pokonać 210 schodów. więcej »

  • 72-350 Niechorze, ul. Polna 30
  • 91 386 35 43

Muzeum w Niechorzu »

Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajduje się w Niechorzu przy Al. Bursztynowej 28. W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. więcej »

  • 72-350 Niechorze, Al. Bursztynowa 28
  • 91 38 63 250

Kolej wąskotorowa »

Stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Przez Niechorze przebiega linia zabytkowej kolejki wąskotorowej, liczącej sobie przeszło 100 lat. Przejeżdża od Pogorzelicy po Trzęsacz. W letnie weekendy, Wagony ciągnie parowóz PX48-3916 z 1950 roku, wyprodukowany w Chrzanowie, w Pierwszej Fabryce Lokomotyw w Polsce. więcej »

  • 72-350 Niechorze, ul. Kolejowa
  • 91 38 422 35

Zagroda chłopska w Niechorzu »

Zagroda chłopska w Niechorzu z przełomu wieków XVIII i XIX przy ulicy Ludnej. To typowy dla tego regionu, kompleks zabudowań gospodarskich. więcej »

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna

Historia Niechorza »

Niechorze w przeszłości było jedną z wielu wsi rybackich na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jej wizerunek odmieniła latarnia morska, którą wybudowano w 1866 roku. więcej »

Wizyt: 779 571, Dziś: 70, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem