Polecamy

KLIPER

 

Sąsiednie miejscowości:
Rewal - jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Siedziba gminy Rewal.

Pobierowo (ok 7km na zachód od Niechorza) - popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na klifowym brzegu morza wśród nadmorskiego lasu. 

Atrakcje Niechorze - Zabytki

Latarnia morska »

Latarnia morska w Niechorzu to najbardziej znana atrakcja tej miejscowości. Latarnia położona jest na klifowym brzegu, mierzy 45 m wysokości. Budynek wykonano z cegły. Wieża latarni ma charakterystyczny kształt. Początkowo przekrój jest czworokątny by przejść później w ośmiokąt. więcej »

  • ul. Polna 30, Niechorze
  • 91 386 35 43
  • poczta@park-miniatur-latarni.pl

Muzeum Rybołówstwa »

Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajduje się w Niechorzu przy Al. Bursztynowej 28. W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. więcej »

  • ul. Al. Bursztynowa 28, Niechorze
  • 91 38 63 250

Kolej wąskotorowa »

Stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Przez Niechorze przebiega linia zabytkowej kolejki wąskotorowej, liczącej sobie przeszło 100 lat. Przejeżdża od Pogorzelicy po Trzęsacz. W letnie weekendy, Wagony ciągnie parowóz PX48-3916 z 1950 roku, wyprodukowany w Chrzanowie, w Pierwszej Fabryce Lokomotyw w Polsce. więcej »

  • ul. Kolejowa, Niechorze
  • 91 38 422 35

Zagroda chłopska »

Zagroda chłopska w Niechorzu z przełomu wieków XVIII i XIX przy ulicy Ludnej. To typowy dla tego regionu, kompleks zabudowań gospodarskich. więcej »

  • ul. Ludna, Niechorze

Baza rybacka »

Baza rybacka w Niechorzu to nie port na ujściu rzeki, jest to wydzielony fragment plaży, przy którym znajduje się baza rybacka. więcej »

  • Plaża w Niechorzu

Plac foki Depki »

W centrum Niechorza znajduje się plac oraz pomnik foki Depki, która w latach 2004-2007 wybrała sobie wybrzeże Rewalskie jako swój dom. Urodziła się w w 2004 roku w helskim fokarium i w tym samym roku została razem z innymi wypuszczona na wolność do Bałtyku. więcej »

  • Plac Foki Depki, Niechorze

Rewal »

Rewal usytuowany jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim i corocznie, od dziesięcioleci, w wakacje przyciąga wielu turystów, zachęcając ich do przyjazdu szeroką plażą nadbałtycką, czystą wodą, wspaniałym mikroklimatem, zielenią oraz wieloma rozrywkami i atrakcjami w Rewalu. więcej »

Trzęsacz »

Jego największą atrakcją a zarazem zabytkiem klasy "0" są ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Historia tego kościoła pokazuje niszczący wpływ morza na ląd. więcej »

Pogorzelica »

Pogorzelica to prawdziwy raj dla grzybiarzy i miłośników leśnych spacerów. Nadal bowiem zachwycają, dziś już stuletnie lasy sosnowe, rozciągające się kilometrami wzdłuż morza. więcej »

Pustkowo »

Pustkowo - mała, kameralna miejscowość letniskowa położona na Wybrzeżu Rewalskim, pomiędzy Pobierowem a Trzęsaczem. więcej »

Pobierowo »

Jest najbardziej na zachód wysuniętą miejscowością Wybrzeża Rewalskiego. Pobierowo posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. więcej »

Dziwnów »

Port wybudowano przy rzece Dziwnej. Aby wpłynąć do portu lub wypłynąć w morze, każdy statek musi poczekać, aż zostanie podniesiony most zwodzony na rzece. więcej »

Historia Niechorza »

Niechorze w przeszłości było jedną z wielu wsi rybackich na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jej wizerunek odmieniła latarnia morska, którą wybudowano w 1866 roku. więcej »

Wizyt: 797 903, Dziś: 76, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem