Polecane obiekty

ZACISZE

Sąsiednie miejscowości:
Pogorzelica (ok. 2km na wschód od Niechorza) - mała, "zadrzewiona" miejscowość  położona nad zachodnim brzegiem jeziora Liwia Łuża. Na uwagę zasługuje czyste, aromatyczne powietrze Pogorzelicy, przepojone aromatem sosen i morza.
Rewal
(ok. 5km na zachód od Niechorza) - jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Siedziba gminy Rewal.

Trzęsacz (ok 7km na zachód od Niechorza) - nadbałtyckie letnisko, gdzie - na klifie przy plaży - stoją ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Na chwilę obecną ostała się tylko jedna ściana kościoła - aby ją zachować, klif jest w tym miejscu wzmocniony i chroniony przed falami.
Pobierowo (ok 7km na zachód od Niechorza) - popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na wysokim brzegu morza wśród nadmorskiego lasu sosnowo-świerkowego. 

Plac foki Depki

Informacje

  • Plac Foki Depki, Niechorze

W centrum Niechorza, przy ulicy Morskiej, nieopodal najbliższego przystani rybackiej zejścia na plażę, znajduje się Plac Foki Depki.

Foka urodziła się w 2004 roku w fokarium na Helu. W tym samym roku razem z innymi fokami została wypuszczona do Bałtyku. Jako jedyna postanowiła wrócić na polskie wybrzeże Bałtyku. Szczególnie upodobała sobie wybrzeże rewalskie i plażę w Niechorzu - często wylegiwała się na piasku wśród turystów.

Foka ostatni raz odwiedziła Niechorze w 2007 roku. Aby ją upamiętnić, jej imieniem nazwano plac oraz postawiono nieduży pomnik.

Zobacz panoramę

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 679 706, Dziś: 96, Osób online: 2

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem