Polecane obiekty

ZACISZE

Sąsiednie miejscowości:
Pogorzelica (ok. 2km na wschód od Niechorza) - mała, "zadrzewiona" miejscowość  położona nad zachodnim brzegiem jeziora Liwia Łuża. Na uwagę zasługuje czyste, aromatyczne powietrze Pogorzelicy, przepojone aromatem sosen i morza.
Rewal
(ok. 5km na zachód od Niechorza) - jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Siedziba gminy Rewal.

Trzęsacz (ok 7km na zachód od Niechorza) - nadbałtyckie letnisko, gdzie - na klifie przy plaży - stoją ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Na chwilę obecną ostała się tylko jedna ściana kościoła - aby ją zachować, klif jest w tym miejscu wzmocniony i chroniony przed falami.
Pobierowo (ok 7km na zachód od Niechorza) - popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na wysokim brzegu morza wśród nadmorskiego lasu sosnowo-świerkowego. 

Latarnia morska w Niechorzu

Informacje

 • 72-350 Niechorze, ul. Polna 30
 • 91 386 35 43

Latarnia morska w Niechorzu położona na klifowym brzegu, jest ulubionym miejscem turystów odwiedzających gminę Rewal.

Wybudowana w 1866 r. mierzy 45 m wysokości. Jest to druga pod względem wielkości latarnia nad Bałtykiem.  Budynek wykonano z cegły. Wieża latarni ma charakterystyczny kształt. Początkowo przekrój jest czterokątny by przejść później w ośmiokąt. 

W czasie II wojny światowej częściowo została zniszczona, a po wojnie udało się ją odbudować. Klifowy brzeg zabezpieczono przed podmyciem betonowymi opaskami. 

Jest udostępniona do zwiedzania, a z jej szczytu można podziwiać piękny widok na morze i okolicę, jednak aby móc podziwiać te widoki trzeba pokonać 210 schodów. Czasem, zwłaszcza w szczycie sezonu, trzeba niestety poczekać chwilę w kolejce do wejścia do latarni.

GODZINY OTWARCIA:

 • Poza sezonem: od 10:00 do 16:00 (oprócz świąt)
 • W sezonie letnim: od 10:00 do 20:00 

CENNINK:

 • Bilet normalny wstępu na latarnię - 7 PLN
 • Bilet ulgowy wstępu na latarnię - 5 PLN. Bilet ulgowy przysługuje: dzieciom powyżej 5 lat, uczniom, studentom, emerytom, rencistom oraz grupom zorganizowanym powyżej 20 osób.
 • Dzieci do lat 5 - wstęp wolny

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2017r. 

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.niechorze.com.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • NiechorzeAutor: JolaM
  Jadę po raz trzeci do Niechorza.Plaża cudowna ,jest leżeć leniuchując.Latarnia piękna i z góry piękn...
  Jadę po raz trzeci do Niechorza.Plaża cudowna ,jest leżeć leniuchując.Latarnia piękna i z góry piękny widok. Atrakcja to miniatury.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 671 991, Dziś: 3, Osób online: 3

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem