Polecane obiekty

KLIPER

 

Sąsiednie miejscowości:
Rewal - jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Siedziba gminy Rewal.

Pobierowo (ok 7km na zachód od Niechorza) - popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na klifowym brzegu morza wśród nadmorskiego lasu. 

Dziwnówek

Podróżując na zachód. z miejscowości Niechorze wzdłuż wybrzeża po ok dwudziestu kilometrach dojedziemy do Dziwnówka. Dziwnówek to niewielka wieś letniskowa umiejscowiona między wybrzeżami Morza Bałtyckiego oraz płn. części Zalewu Kamieńskiego o nazwie Zatoka Wrzosowska. Z racji tej międzywodnej lokalizacji Dziwnówek cieszy się powodzeniem pośród hobbystów wszelakich portów wodniackich a także wędkarzy. W miejscowości nie zobaczymy wielu zabytkowych budynków, ale za to jest zadbana, szeroka i drobno piaszczysta plaża. Letnie kąpielisko Dziwnówka to mniej więcej czterysta m brzegu morskiego.

Dziwnówek umiejscowiony jest na skrzyżowaniu dwóch wojewódzkich szos – nr. 102 Trzebiatów – Międzyzdroje oraz 107 wiodącej do Kamienia Pomorskiego. Wskutek temu usytuowaniu bez trudu można dostać się do Dziwnówka nie tylko osobowym autem, lecz również PKS-em. Jadąc autobusem można również bez trudu zwiedzać okoliczne miasteczka: Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Szczecin czy Kołobrzeg. Dziwnówek posiada bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Wysoko oceniane są w ogólnopolskich konkursach tutejsze campingi, ośrodki wypoczynkowe, pokoje i domy gościnne podobnie jak domki W Dziwnówku każdy wczasowicz znajdzie coś dla siebie.

Baza noclegowa Dziwnówka
Noclegi w Dziwnówku znajdziesz tutaj -> http://www.dziwnowek.pl/noclegi/wszystkie

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 779 845, Dziś: 2, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem