Polecane obiekty

ZACISZE

Sąsiednie miejscowości:
Pogorzelica (ok. 2km na wschód od Niechorza) - mała, "zadrzewiona" miejscowość  położona nad zachodnim brzegiem jeziora Liwia Łuża. Na uwagę zasługuje czyste, aromatyczne powietrze Pogorzelicy, przepojone aromatem sosen i morza.
Rewal
(ok. 5km na zachód od Niechorza) - jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Siedziba gminy Rewal.

Trzęsacz (ok 7km na zachód od Niechorza) - nadbałtyckie letnisko, gdzie - na klifie przy plaży - stoją ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Na chwilę obecną ostała się tylko jedna ściana kościoła - aby ją zachować, klif jest w tym miejscu wzmocniony i chroniony przed falami.
Pobierowo (ok 7km na zachód od Niechorza) - popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na wysokim brzegu morza wśród nadmorskiego lasu sosnowo-świerkowego. 

Muzeum w Niechorzu

Informacje

  • 72-350 Niechorze, Al. Bursztynowa 28
  • 91 38 63 250

Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajduje się przy Al. Bursztynowej 28 w Niechorzu.

W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe.

Muzeum powstało w 1994 roku. Przez lata rozwijało się, poszerzając nie tylko ilość prezentowanych eksponatów, ale też organizując spotkania edukacyjne, współpracując z innymi muzeami oraz stowarzyszeniami gminnymi, a także stając się miejscem zebrań. Efektem współpracy ze Stowarzyszeniem Miłoścników Rybołówstwa Bałtyckiego jest organizowane corocznie Święto Śledzia Bałtyckiego.

Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 - 16:00.

W sezonie (od 1 lipca do 31 sierpnia) Muzeum oraz Punkt Informacji Turystycznej czynne są codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Kasa zamykana jest na 30 minut przed zamknięciem Muzeum.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2017r. 

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.niechorze.com.pl nie odpowiada.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 671 990, Dziś: 2, Osób online: 2

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem