Polecane obiekty

KLIPER

 

Sąsiednie miejscowości:
Rewal - jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Siedziba gminy Rewal.

Pobierowo (ok 7km na zachód od Niechorza) - popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na klifowym brzegu morza wśród nadmorskiego lasu. 

Szlaki rowerowe

Szlak Śladami Historii Niechorza – kolor niebieski, długość około 2 km. Krótki szlak w Niechorzu, pozwalający zapoznać się z ciekawostkami letniska. Zaczynamy pod dworcem kolejowym, potem na wschód aleją Bursztynową, następnie skręcamy w lewo w Krakowską i jeszcze raz w lewo w Parkową - w parku głaz z tablicą pamiątkową. Jedziemy dalej. z ul. Parkowej skręcamy w lewo w ul. Morską, a potem w prawo w ul. Kolejową i Ludną. Po prawej stronie zabudowania w konstrukcji szkieletowej z XVIII i XIX stulecia. Dalej przejeżdżamy szlakiem w kierunku Bałtyku, w pobliżu Park Miniatur Latarni, i jedziemy na dziedziniec latarni morskiej w Niechorzu. Szlak kończy się po dojechaniu do ul. Klifowej - tu możemy kontynuować jazdę w kierunku Rewala szlakiem czarnym.

Szlak Jeziora Liwia Łuża – pętlowy - dookoła jeziora, kolor zielony, długość około 9 km. Początek szlaku przy dworcu kolejki wąskotorowej w Niechorzu. Ruszamy w kierunku zachodnim i po 400 m skręcamy w lewo, w ul. Trzebiatowską. Po około 4 km dojeżdżamy do wsi Skalno, przez cały ten przejazd możemy podziwiać jezioro po lewej. W Skalnie, przy przydrożnym krzyżu skręcamy w drogę asfaltową na Pogorzelicę. Dojeżdżamy do przejazdu kolejowego w Pogorzelicy - po lewej możemy odwiedzić dworzec kolejki i skręcamy w lewo w drogę gruntową. Tu również jest punkt początkowy innego szlaku - Leśny Dukt. My podążamy dalej drogą gruntową wzdłuż torów kolejowych do Niechorza - do dworca kolejowego.

Śladami Rybołówstwa Morskiego - kolor czerwony, długość około 4 km. Szlak pomiędzy Niechorzem a Pogorzelicą, nawierzchnia głównie asfaltowa i kostka betonowa. Z Niechorza, spod dworca kolejowego jedziemy na wschód, przejeżdżamy obok Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Przejeżdżamy przez most na kanale i skręcamy w lewo, jadąc wzdłuż kanału. Dalej jedziemy ulicą Wojska Polskiego - już w Pogorzelicy. Następnie skręcamy w prawo w ulicę Leonida Teligi. Potem jedziemy ulicą Sołdka, Leśną. Szlak kończy się przy dworcu kolejowym w Pogorzelicy. Stąd możemy wrócić częścią szlaku zielonego - dookoła jeziora Liwia Łuża.

Wschodni Szlak Łącznikowy – kolor czarny, długość około 4 km. Szlak łączy szlaki z Niechorza z żółtym szlakiem w Rewalu. Rozpoczyna się przy dworcu kolejowym w Niechorzu i wiedzie na zachód. Przejeżdżamy obok latarni w Niechorzu, jadąc wzdłuż lasu dojeżdżamy do Rewala.

Szlaki w najbliższej okolicy:

Pogorzelica

Leśnym Duktem - pętlowy, kolor żółty, długość około 6,5 km. To rekreacyjny biegnący głównie drogami leśnymi w Pogorzelicy. Szlak rozpoczyna się przy dworcu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Pogorzelicy. Ruszamy w kierunku wschodnim, do ośrodka jeździeckiego, a po prawej stronie widzimy jezioro Konarzewo - Bagna Pogorzelickie. Podążamy droga wśród lasu aż dojeżdżamy do jednostki wojskowej. My skręcamy w lewo w leśną dróżkę w kierunku centrum Pogorzelicy. Dojeżdżamy do ul. Wojska Polskiego i jedziemy nią aż do ulicy Słonecznej, skręcamy w nią, na południe. Jedziemy do dworca kolejowego. Tu łączą się szalki Zielony dookoła jeziora i czerwony do Niechorza.

Rewal

Rewalska Kraina Słońca - pętlowy, kolor żółty, długość około 10 km. Start szlaku przy szkole i hali sportowej na ul. Kamieńskiej - w centrum Rewala. Krążymy po Rewalu - kierujemy się na zachód ulicami Bohaterów Westerplatte, Szkolną, Słowackiego, Nowy Świat do skrzyżowania ulic Łokietka i Matejki (punkt końcowy czarnego szlaku - Rewal Niechorze). Dalej podążamy ulicą Matejki w kierunku morza, skręcamy wprawo w ul. Piastowską i podążamy nią aż do ul. Klifowej.
Jedziemy tą ulicą, po prawej mamy panoramę Bałtyku. Dalej ul. Warszawska i Saperska - dookoła Parku - tu możemy podziwiać ostrokrzew kolczasty - krzew o wysokości ponad 5 m. Dojeżdżamy do ul. Dworcowej - tu stoi kościół z XV-wiecznym tryptykiem wewnątrz. Dojeżdżamy do u. Kamieńskiej i jedziemy do Trzęsacza. W Trzęsaczu skręcamy w lewo w ul. Pałacową - na południe, dojeżdżamy do dworca kolejki w Trzęsaczu. Dalej jedziemy przedłużeniem ulicy Dworcowej drogą polną. Po przejechaniu trochę ponad 1 km skręcamy w lewo w stronę zabudowań. Dojeżdżamy do dworca w Rewalu, skręcamy w prawo w drogę wzdłuż torów kolejowych do Śliwina. W Śliwinie przejeżdżamy przez ul. Słoneczną, a podążamy ulicami Spacerową, Aleją Lipową, potem przejazd kolejowy i jedziemy w kierunku centrum Rewala, skąd rozpoczęliśmy wycieczkę.

Opis szlaków w całej gminie Rewal tutaj: www.rewal.com.pl/atrakcje/14/szlaki_rowerowe


Oprócz tego Niechorze znajduje się również wśród kilkunastu polskich miejscowości położonych na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego będącego częścią projektu EuroVelo10.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.niechorze.com.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 779 571, Dziś: 70, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem