Niechorze

Niechorze 72-350, Mazowiecka 5

Dom Wczasowy KAMA

91 38 63 43191 38 63 451

Dom wczasowy w Niechorzu.

Wyposażenie pokoi

Ilość miejsc : 28

Lokalizacja

Dom Wczasowy KAMA

Niechorze 72-350, Mazowiecka 5

91 38 63 431

91 38 63 451

Wyślij zapytanie

Cennik

Cena : od 25 pln do 47 pln

Wyślij zapytanie o nocleg

Wybierz datę pobytu

Zaznacz, jeżeli dopuszczasz elastyczność terminu.

Dane i treść zapytania

Na ten adres odpiszemy

Kod weryfikacyjny

Niechorze

Niechorze to miejscowość nadmorska, położona w zachodniej części polskiego wybrzeża (na wybrzeżu Rewalskim), sąsiadująca od północy z brzegiem Bałtyku, a od południa z jeziorem Liwia Łuża. W Niechorzu występuje zdrowy mikroklimat, zalecany osobom z chorobami układu oddechowego, krążenia i tarczycy. Miejscowość otaczają nadmorskie lasy sosnowe.

W Niechorzu, wzdłuż głównej ul. Bursztynowej stoją bary, ogródki piwne, kluby, puby, smażalnie ryb, lodziarnie, pizzerie oraz sklepy z pamiątkami. Tu latem tętni życie towarzyskie. Przy ul. Bursztynowej, w zabytkowej willi z lat 30-tych XX wieku, mieści się ciekawe Muzeum Rybołówstwa. Natomiast przy ul. Ludnej znajdują się zagrody wybudowane w XIX, XVIII, a nawet XVII wieku, charakteryzujące się pięknie zdobionymi bramami wjazdowymi.

W Niechorzu znajduje się też jedna ze stacji zabytkowej kolejki wąskotorowej, która to kolejka w sezonie kursuje nadmorską trasą min. przez miejscowości: Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Trzęsacz, aż do Gryfic.

Wschodnią część Niechorza zajmuje piękny, naturalny park z lasem sosnowym, ciągnącym się wzdłuż wydm nadmorskich. Natomiast od strony zachodniej wznosi się latarnia morska, wybudowana w 1866r i wpisana do rejestru zabytków kultury. Wysokość jej wieży wynosi 45 m, zaś wysokość światła 62,80 m n.p.m. Latarnia jest udostępniana do zwiedzania, a z jej tarasu widokowego roztacza się rozległy widok na morze, las oraz okoliczne miejscowości. Stromy brzeg klifowy o wysokości 22 m, na którym umiejscowiona jest latarnia, został zabezpieczony przed obsuwaniem długą na ok. 480m opaską betonową.

Na szerokiej piaszczystej plaży znajdują się dmuchane zamki, balony do skakania, zjeżdżalnie wodne, a przy brzegu na amatorów pływania czekają skutery wodne i motorówki. Plaża w Niechorzu ma wydzielone, strzeżone latem kąpielisko.

Aby chronić wybrzeże przed siłą morskich fal, na plaży w Niechorzu wybudowano trzy, biegnące w głąb morza, betonowe mola. Wieczorami można podziwiać z nich malownicze zachody słońca.

Niechorze zaprasza na wczasy!

  

 © Portal noclegi • informacje • atrakcje

Akcept.eu - Marketing dla obiektów noclegowych