Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Niechorzu to największa atrakcja turystyczna w tej miejscowości. Czysta, szeroka, piaszczysta plaża na której spotkać można kolorowe kutry rybackie. Stromy brzeg klifowy o wysokości 22 m, pod którym znajduje się plaża, został zabezpieczony przed obsuwaniem ciężką opaską betonową. więcej »

Zejścia od ulic: Klifowa 40, Leśna 8

Latarnia morska

Latarnia morska w Niechorzu to najbardziej znana atrakcja tej miejscowości. Latarnia położona jest na klifowym brzegu, mierzy 45 m wysokości. Budynek wykonano z cegły. Wieża latarni ma charakterystyczny kształt. Początkowo przekrój jest czworokątny by przejść później w ośmiokąt. więcej »

ul. Polna 30, Niechorze

Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajduje się w Niechorzu przy Al. Bursztynowej 28. W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. więcej »

Al. Bursztynowa 28, Niechorze

Park Miniatur Latarni Morskich

Park Miniatur Latarni Morskich. W parku dumnie prezentują się miniatury wszystkich latarni morskich polskiego wybrzeża w skali 1:10. Zwiedzający są oprowadzani przez obsługę parku, gdzie przy poszczególnych modelach są opowiadane ciekawostki związane z przeszłością i stanem aktualnym obiektów. więcej »

ul. Ludna 16, Niechorze

Kolej wąskotorowa

Stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Przez Niechorze przebiega linia zabytkowej kolejki wąskotorowej, liczącej sobie przeszło 100 lat. Przejeżdża od Pogorzelicy po Trzęsacz. W letnie weekendy, Wagony ciągnie parowóz z 1950 roku. więcej »

ul. Kolejowa, Niechorze

Motylarnia

Motylarnia w Niechorzu. W Motylarni zobaczysz setki przepięknie ubarwionych motyli z najbardziej egzotycznych zakątków całego świata. Motylarnia to miejsce, gdzie motyle latają swobodnie są dostępne na wyciągnięcie ręki więcej »

ul. Polna 30, Niechorze

Rewal Bike System

Wypożyczalnia rowerów w Niechorzu. W Gminie Rewal funkcjonuje sieć wypożyczalni rowerów Rewal Bike System. Jedna ze stacji znajduje się w Niechorzu, przy ulicy Leśnej. więcej »

ul. Leśna 3, Niechorze

Szlaki rowerowe

Przez Niechorze przebiegają szlaki rowerowe: Szlak Śladami Historii Niechorza, Szlak Jeziora Liwia Łuża, Śladami Rybołówstwa Morskiego. Warto skorzystać również z pozostałych szlaków rowerowych gminy Rewal. więcej »

Jezioro Liwia Łuża

Jezioro Liwia Łuża (pow. około 220 ha) jest rezerwatem ornitologicznym (ptaków wędrownych - zwłaszcza dzikich łabędzi). więcej »

Rezerwat ornitologiczny - Jezioro Lwia Łużnia

Kanał Liwka

Kanał Liwka to niewielki kanał łączący jezioro Liwia Łuża z morzem - to naturalna granica między miejscowościami Niechorze i Pogorzelica. więcej »

Zagroda chłopska

Zagroda chłopska w Niechorzu z przełomu wieków XVIII i XIX przy ulicy Ludnej. To typowy dla tego regionu, kompleks zabudowań gospodarskich. więcej »

ul. Ludna, Niechorze

Baza rybacka

Baza rybacka w Niechorzu to nie port na ujściu rzeki, jest to wydzielony fragment plaży, przy którym znajduje się baza rybacka. więcej »

Plaża w Niechorzu

Kompleks sportowy

Kompleks Sportowy w Niechorzu to boiska do piłki nożnej, korty tenisowe, boiska wielofunkcyjne, boisko do siatkówki plażowej, skatepark i hala sportowa. Duża część tych obiektów jest oświetlona. więcej »

ul. Leśna 3, Niechorze

Plac foki Depki

W centrum Niechorza znajduje się plac oraz pomnik foki Depki, która w latach 2004-2007 wybrała sobie wybrzeże Rewalskie jako swój dom. Urodziła się w w 2004 roku w helskim fokarium i w tym samym roku została razem z innymi wypuszczona na wolność do Bałtyku. więcej »

Plac Foki Depki, Niechorze

Park Linowy Gibon Rewal

Park Linowy Gibon w Rewalu to 9 tras o zróżnicowanych poziomach trudności. Oprócz tego znajdziemy tu stanowisko do gry w bule oraz siłownię mieszącą się na świeżym powietrzu. więcej »

ul. Łokietka, Rewal

Aquapark Sandra Spa w Pogorzelicy

Gdzie na kręgle w Niechorzu? Kręgielnia znajduje się w Hotelu Sandra Spa w Pogorzelicy - 3 km od Niechorza - zapewni rozrywkę całej rodzinie. więcej »

ul. Wojska Polskiego 3, Pogorzelica

Szlak latarni morskich

W województwie zachodniopomorskim znajduje się siedem latarni morskich. Poniżej lista miejscowości, w których stoja latarnie i odległości między nimi. więcej »

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Rewal

Rewal usytuowany jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim i corocznie, od dziesięcioleci, w wakacje przyciąga wielu turystów, zachęcając ich do przyjazdu szeroką plażą nadbałtycką, czystą wodą, wspaniałym mikroklimatem, zielenią oraz wieloma rozrywkami i atrakcjami w Rewalu. więcej »

Trzęsacz

Jego największą atrakcją a zarazem zabytkiem klasy "0" są ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Historia tego kościoła pokazuje niszczący wpływ morza na ląd. więcej »

Pogorzelica

Pogorzelica to prawdziwy raj dla grzybiarzy i miłośników leśnych spacerów. Nadal bowiem zachwycają, dziś już stuletnie lasy sosnowe, rozciągające się kilometrami wzdłuż morza. więcej »

Pustkowo

Pustkowo - mała, kameralna miejscowość letniskowa położona na Wybrzeżu Rewalskim, pomiędzy Pobierowem a Trzęsaczem. więcej »

Pobierowo

Jest najbardziej na zachód wysuniętą miejscowością Wybrzeża Rewalskiego. Pobierowo posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. więcej »

Dziwnów

Port wybudowano przy rzece Dziwnej. Aby wpłynąć do portu lub wypłynąć w morze, każdy statek musi poczekać, aż zostanie podniesiony most zwodzony na rzece. więcej »

Historia Niechorza

Niechorze w przeszłości było jedną z wielu wsi rybackich na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jej wizerunek odmieniła latarnia morska, którą wybudowano w 1866 roku. więcej »