Atrakcje Turystyczne

Latarnia morska

Latarnia morska w Niechorzu to najbardziej znana atrakcja tej miejscowości. Latarnia położona jest na klifowym brzegu, mierzy 45 m wysokości. Budynek wykonano z cegły. Wieża latarni ma charakterystyczny kształt. Początkowo przekrój jest czworokątny by przejść później w ośmiokąt. więcej »

ul. Polna 30, Niechorze

Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajduje się w Niechorzu przy Al. Bursztynowej 28. W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. więcej »

Al. Bursztynowa 28, Niechorze

Park Miniatur Latarni Morskich

Park Miniatur Latarni Morskich. W parku dumnie prezentują się miniatury wszystkich latarni morskich polskiego wybrzeża w skali 1:10. Zwiedzający są oprowadzani przez obsługę parku, gdzie przy poszczególnych modelach są opowiadane ciekawostki związane z przeszłością i stanem aktualnym obiektów. więcej »

ul. Ludna 16, Niechorze

Kolej wąskotorowa

Stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Przez Niechorze przebiega linia zabytkowej kolejki wąskotorowej, liczącej sobie przeszło 100 lat. Przejeżdża od Pogorzelicy po Trzęsacz. W letnie weekendy, Wagony ciągnie parowóz z 1950 roku. więcej »

ul. Kolejowa, Niechorze

Zagroda chłopska

Zagroda chłopska w Niechorzu z przełomu wieków XVIII i XIX przy ulicy Ludnej. To typowy dla tego regionu, kompleks zabudowań gospodarskich. więcej »

ul. Ludna, Niechorze

Baza rybacka

Baza rybacka w Niechorzu to nie port na ujściu rzeki, jest to wydzielony fragment plaży, przy którym znajduje się baza rybacka. więcej »

Plaża w Niechorzu

Plac foki Depki

W centrum Niechorza znajduje się plac oraz pomnik foki Depki, która w latach 2004-2007 wybrała sobie wybrzeże Rewalskie jako swój dom. Urodziła się w w 2004 roku w helskim fokarium i w tym samym roku została razem z innymi wypuszczona na wolność do Bałtyku. więcej »

Plac Foki Depki, Niechorze

Szlak latarni morskich

W województwie zachodniopomorskim znajduje się siedem latarni morskich. Poniżej lista miejscowości, w których stoja latarnie i odległości między nimi. więcej »

Rewal

Rewal usytuowany jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim i corocznie, od dziesięcioleci, w wakacje przyciąga wielu turystów, zachęcając ich do przyjazdu szeroką plażą nadbałtycką, czystą wodą, wspaniałym mikroklimatem, zielenią oraz wieloma rozrywkami i atrakcjami w Rewalu. więcej »

Trzęsacz

Jego największą atrakcją a zarazem zabytkiem klasy "0" są ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Historia tego kościoła pokazuje niszczący wpływ morza na ląd. więcej »

Pogorzelica

Pogorzelica to prawdziwy raj dla grzybiarzy i miłośników leśnych spacerów. Nadal bowiem zachwycają, dziś już stuletnie lasy sosnowe, rozciągające się kilometrami wzdłuż morza. więcej »

Pustkowo

Pustkowo - mała, kameralna miejscowość letniskowa położona na Wybrzeżu Rewalskim, pomiędzy Pobierowem a Trzęsaczem. więcej »

Pobierowo

Jest najbardziej na zachód wysuniętą miejscowością Wybrzeża Rewalskiego. Pobierowo posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. więcej »

Dziwnów

Port wybudowano przy rzece Dziwnej. Aby wpłynąć do portu lub wypłynąć w morze, każdy statek musi poczekać, aż zostanie podniesiony most zwodzony na rzece. więcej »

Historia Niechorza

Niechorze w przeszłości było jedną z wielu wsi rybackich na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jej wizerunek odmieniła latarnia morska, którą wybudowano w 1866 roku. więcej »