Dziwnów - Jak dojechać do Dziwnowa z Niechorza? Co warto wiedzieć? Jaka jest plaża?

Dziwnów 

Dziwnów to nieduży kurort nadmorski, znajdujący się tuż nad Bałtykiem u ujścia rzeki Dziwny. Dziwnów i leżący obok niego Dziwnówek to letniska, których atutem jest sąsiedztwo aż dwóch atrakcyjnych akwenów wodnych: od północy-Bałtyku, od południa-Jeziora Zatoki Wrzosowskiej. Zarówno plaże nadbałtyckie jak i wybrzeże zatoki jest zadbane oraz dobrze zagospodarowane turystycznie, tak więc można w pełni korzystać z ich dobrodziejstw. Na jeziorze uprawiane są różnego rodzaju sporty wodne, wędkarstwo itd, natomiast wybrzeże morskie ma piękną, zadbaną i szeroką plażę, służącą co roku tysiącom turystów. W Dziwnowie i Dziwnówku są wyznaczone kąpieliska letnie.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Dziwnowie? PLAŻA

Plaża w Dziwnowie oddzielona jest od miasta pasmem wydm. Plaża jest szeroka, piaszczysta oraz dobrze przystosowana do dzieci i osób niepełnosprawnych. Latem odbywa się tu wiele atrakcji, dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci oraz imprez i barów. 

PROMENADA PRZY PLAŻY

Promenada przy plaży to świetna atrakcja dla osób, które lubią spacery w pobliżu morza. Podczas spacerów można odpocząć na ławeczkach, które są ustawione na trasie promenady co jakiś czas. 

PORT MORSKI

Atrakcje Dziwnowa to przede wszystkim port. Przy jego nabrzeżu cumują statki rybackie i wycieczkowe (stąd można wypłynąć pięknymi, stylizowanymi statkami wycieczkowymi w morze), jachty i inne jednostki pływające. Port wybudowano przy rzece Dziwnej.

RZEKA DZIWNA 

Ciekawostkę stanowi też płynąca dołem rzeka Dziwna, która nazwę zawdzięcza swojemu nietypowemu zachowaniu. Rzeka ta łączy morze z Zalewem Kamieńskim. Jednak jej nurt od czasu do czasu zmienia swój kierunek i rzeka zamiast płynąć do morza, cofa się, wlewając słoną, morską wodę do Zalewu Kamieńskiego.

HALA SPORTOWO - WIDOWISKOWA

Hala sportowo - widowiskowa to świetna atrakcja w Dziwnowie. Jest ona otwarta przez cały rok. Obok niej jest otwarta hala Aleji Gwiazd. Pobliski park zachęca do spacerów. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.niechorze.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0