Pogorzelica - co warto zobaczyć, co można zwiedzać, jak dojechać

Pogorzelica

Pogorzelica to uzdrowiskowa miejscowość należąca do gm. Rewal, położona nad zachodnim brzegiem jeziora Liwia Łuża. Wspaniały leczniczy klimat, lasy sosnowo-świerkowe, szeroka piaszczysta plaża sprawia, że Pogorzelica odwiedzana jest bardzo chętnie przez wielu kuracjuszy i wczasowiczów przez cały rok. Pogorzelica to prawdziwy raj dla grzybiarzy i miłośników leśnych spacerów. Nadal bowiem zachwycają, dziś już stuletnie lasy sosnowe, rozciągające się kilometrami wzdłuż morza. W odróżnieniu od stromego klifowego brzegu, tutejsza szeroka plaża charakteryzuje się łagodnie ukształtowanymi piaszczystymi wydmami, porośniętymi trawami i sosnami. Obecnie Pogorzelica oferuje liczne ośrodki sanatoryjne, domy wczasowe, pensjonaty o zróżnicowanym standardzie. Tutaj pod fachową opieką lekarzy i rehabilitantów możemy skorzystać z zabiegów leczniczych takich jak: borowina, masaże wodne, inhalacje.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Pogorzelicy? PLAŻA

Plaża w Pogorzelicy to jedna z najbardziej popularnych atrakcji tej miejscowości. Wszyscy Turyści, w sezonie letnim, lecz nie tylko, zapełniają plaże i wypoczywają na jej piaskach. Atutem tego miejsca jest szerokość i czystość. W wakacje wyznaczone jest również strzeżone kąpielisko o długości około 100 metrów. 

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA (ul, Leśna 5, tel. 91 384 22 35)

W Pogorzelicy znajduje się kolejna stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Trasa prowadzi do Trzęsacza. Warto jednak pamiętać, że kolej kuruje w te stronę jedynie w sezonie letnim. Dla fanów historii to świetna atrakcja. 

JEZIORO LIWIA ŁUŻA

Jezioro Liwia Łuża, połączone z morzem poprzez Liwkę - kanał będący naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą - to akwen o powierzchni 220 ha. Dziś jest rezerwatem ornitologicznym. Jest to naturalne siedlisko ptactwa wodnego i błotnego między innymi są tu miejsca lęgowe łabędzia niemego.

KANAŁ LIWKA 

Kanał Liwka to nie zbyt duży kanał. Jego długość wynosi zaledwie około 1 kilometra. Kanał łączy Jezioro Liwia - Łuża z Morzem Bałtyckim. CO ciekawe przez kanał przebiega granica między Pogorzelicą, a Niechorzem. Dodatkowym atutem jest możliwość wędkowania w tym miejscu. 

SZLAKI ROWEROWE

W Pogorzelicy i jej pobliżu znajduje się wiele szlaków rowerowych, które są świetną atrakcją dla wszystkich fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. Dodatkowym atutem jest wielość wypożyczalni na trasach szlaków. dzięki temu nie musisz zabierać w podróż swojego roweru! 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.niechorze.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0