Pustkowo -Gdzie jest położone? Jak dojechać? Jaka odległość od Niechorza? Co można tam zwiedzać?

  • location_on Niechorze, ul. undefined
Pustkowo

Pustkowo - mała, kameralna miejscowość letniskowa położona na Wybrzeżu Rewalskim, pomiędzy Pobierowem a Trzęsaczem. To spokojne kąpielisko morskie, liczące 120 mieszkańców, szczyci się czystą, piaszczystą plażą i malowniczym, klifowym wybrzeżem porośniętym lasami sosnowymi. Z Pustkowa warto wybrać się na wycieczkę do Trzebiatowa, Kamienia Pomorskiego, Trzęsacza, Kołobrzegu i Międzyzdrojów lub na pieszą wycieczkę po okolicy jednym z wielu szlaków turystycznych. W Pustkowie przygotowano dla turystów dobrą i niedrogą bazę noclegową i gastronomiczną.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Pustkowie? PLAŻA

Plaża w Pustkowie to szeroka i piaszczysta plaża. U jej stóp znajduje się klif. Plaża została zmodernizowana - plaża jest teraz jeszcze szersza niż kilka lat temu. Zejście na plaże jest przystosowane do dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Latem funkcjonuje również strzeżona część kąpieliska. 

REPLIKA KRZYŻA Z GIEWONTU 

Na wybrzeżu Bałtyku w Pustowie znajduje się replika krzyża ze szczytu Giewontu. Znajduje się on około 100 metrów od Morza Bałtyckiego. Ustawiono go w tym miejscu w 2007 roku. 

SZLAKI ROWEROWE 

W Pustkowie i okolicy istnieje wiele szlaków rowerowych, które są bardzo dobrze przystosowane do aktywnego wypoczynku. Szlaki są przystosowane do osób, dla których jazda na rowerze to forma wypoczynku, ale również dla tych, którzy uprawiają ten sport zawodowo. 

WYPOŻYCZALNIE ROWERÓW

W Pustkowie znajdują się wypożyczalnie rowerów, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzięki temu, wybierając się na wakacje, nie musimy zabierać ze sobą swojego sprzętu. Wypożyczalnie są kompleksowo wyposażone nie tylko w rowery, ale również między innymi w kaski i ochraniacze. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.niechorze.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0