Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz - mała, nadmorska miejscowość położona 1 km na zachód od Rewala. Wspaniały morski klimat, lasy sosnowe, piękny brzeg klifowy oraz piaszczysta plaża sprawia, że Trzęsacz odwiedza coraz więcej turystów zarówno w czasie letnich wakacji jak również przed i po sezonie.

Jakie atrakcje warto tutaj zobaczyć?

PLAŻA

Plaża w Trzęsaczu ochraniana jest przez wysoki klif - około 15 metrowy. Nie jest bardzo szeroka, ale to bardzo urokliwa plaża, której piasek jest drobny, a kamyki wielobarwne. W sezonie letnim na plaży, w pobliżu zejścia, wyznaczony jest teren strzeżonego kąpieliska. 

RUINY KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA

Jego największą atrakcją a zarazem zabytkiem klasy "0" są ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Kościół wybudowano pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku w odległości 2 kilometrów od morza. Pod naporem fal brzeg cofał się coraz dalej. W połowie XIX w. świątynie zamknięto. W 1901 r. runęła północna ściana, później kolejne fragmenty kościoła. W 1994 r miało miejsce ostatnie osunięcie.

KOLEJ WĄSKOTOROWA

W Trzęsaczu znajduje się także stacja kolei wąskotorowej Gryfice - Pogorzelica. W sezonie letnim kolej kursuje w sposób wahadłowy. Tylko ta kolej dalej możliwość wycieczek prawdziwą lokomotywą parową w stylu retro. To będzie niesamowita przygoda!

MULTIMEDIALNE MUZEUM NA KLIFIE (ul. Klifowa 3B, tel. 91 386 29 26)

Multimedialne muzeum zostało odnowione i na ten moment jest to jeden z najnowocześniejszych obiketów tego typu nad polskim, morskim brzegiem. Za pomocą multimedialnych narzędzie mamy możliwość zobaczenia historii kościoła w Trzęsaczu. To świetna atrakcja dla dzieci, lecz nie tylko!

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.niechorze.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00